Plugins - Yoast Duplicate Post - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (67 entries)

note: translators: %s: Post title.
en: New draft of &#8220;%s&#8221;
ro: Ciornă nouă pentru &#8222;%s&#8221;

[ctx: verb]
en: Clone
ro: Clonează

note: translators: %s: Post title.
en: Clone &#8220;%s&#8221;
ro: Clonează &#8222;%s&#8221;

en: After the title in the Post list
ro: După titlu, în lista de articole

en: Settings for Duplicate Post
ro: Setări pentru Duplicate Post

note: translators: %s: post title
en: View &#8220;%s&#8221;
ro: Vezi &#8222;%s&#8221;

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ro: Previzualizează &#8222;%s&#8221;

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ro: Editează &#8222;%s&#8221;

en: now works on Edit screen too - check this option to use with Gutenberg enabled
ro: acum funcționează și pe ecranul de editare — bifează această opțiune pentru a utiliza cu Gutenberg activat

note: translators: %1$s: Yoast, %2$s: version number
en: What's new in %1$s Duplicate Post version %2$s:
ro: Ce este nou în versiunea %2$s a %1$s Duplicate Post:

en: Current user is not allowed to copy posts.
ro: Utilizatorului curent nu are voie să copieze articole.

en: Serving the WordPress community since November 2007.
ro: În serviciul comunității WordPress din noiembrie 2007.

en: you probably want this unchecked, unless you have very special requirements
ro: probabil vrei asta nebifată, dacă nu ai cerințe foarte speciale

en: Documentation
ro: Documentație

en: Show update notice
ro: Arată notificarea de actualizare

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: You can use * to match zero or more alphanumeric characters or underscores: e.g. field*
ro: Poți folosi * pentru a potrivi cu zero sau mai multe caractere alfanumerice sau liniuțe-jos:
    de exemplu câmp*

en: Menu order
ro: Ordinea din meniu

en: Author
ro: Autor

en: Template
ro: Șablon

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

note: translators: %s: number
en: %s item copied. | %s items copied.
ro[0]: %s element copiat.
ro[1]: %s elemente copiate.
ro[2]: %s de elemente copiate.

en: Select the post types you want the plugin to be enabled for.
ro: Selectează tipurile de articol pentru care vrei să fie activat modulul.

en: Enable for these post types
ro: Activează pentru aceste tipuri de articol

en: Passwords and contents of password-protected posts may become visible to undesired users and visitors.
ro: Parolele și conținuturile articolelor protejate cu parolă pot deveni vizibile pentru utilizatorii nedoriți și vizitatori.

en: Show/hide private taxonomies
ro: Arată/ascunde taxonomiile private

en: Add this number to the original menu order (blank or zero to retain the value)
ro: Adaugă acest număr la ordinea inițială din meniu (gol sau zero pentru păstrarea valorii)

en: Increase menu order by
ro: Crește ordinea din meniu prin

en: except pingbacks and trackbacks
ro: cu excepția pingback-urilor și trackback-urilor

en: Comments
ro: Comentarii

en: Children
ro: Copii

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Password
ro: Parolă

en: Content
ro: Conținut

en: Excerpt
ro: Rezumat

en: Slug
ro: Descriptor

en: Status
ro: Stare

en: Date
ro: Dată

en: Title
ro: Titlu

en: Post/page elements to copy
ro: Elementele articolului/paginii de copiat

en: Display
ro: Afișează

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: What to copy
ro: Ce să copiezi

en: Copy features for this post type are not enabled in options page
ro: Funcționalitățile de copiere pentru acest tip de articol nu sunt activate în pagina de opțiuni

en: Dismiss this notice.
ro: Respinge această notificare.

note: Description of the plugin
en: Clone posts and pages.
ro: Clonare articole și pagini.

en: Settings
ro: Setări

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Admin bar
ro: Bară de administrare

en: Edit screen
ro: Ecran de editare

en: Post list
ro: Listă articole

en: Show links in
ro: Arată legături în

en: Warning: users will be able to copy all posts, even those of other users.
ro: Avertizare: utilizatorii vor putea să copieze toate articolele, chiar și cele ale altor utilizatori.

en: Roles allowed to copy
ro: Rolurile permise pentru a copia

en: Suffix to be added after the title, e.g. "(dup)" (blank for no suffix)
ro: Sufixul de adăugat după titlu, de exemplu "(dup)" (gol pentru niciun sufix)

en: Title suffix
ro: Titlu sufix

en: Prefix to be added before the title, e.g. "Copy of" (blank for no prefix)
ro: Prefixul de adăugat înainte de titlu, de exemplu "Copie a " (gol pentru niciun prefix)

en: Title prefix
ro: Prefix titlu

en: Do not copy these taxonomies
ro: Nu copia aceste taxonomii

en: Comma-separated list of meta fields that must not be copied.
ro: Lista câmpurilor meta, separate cu virgulă, care nu trebuie să fie copiate.

en: Do not copy these fields
ro: Nu copia aceste câmpuri

en: Duplicate Post
ro: Duplicare articol

en: Copy creation failed, could not find original:
ro: Crearea copiei a eșuat, nu s-a putut găsi originalul:

en: No post to duplicate has been supplied!
ro: Nu a fost furnizat niciun articol pentru duplicare!

en: New Draft
ro: Ciornă nouă

en: Copy to a new draft
ro: Copiere într-o ciornă nouă

en: Clone
ro: Clonare
